لباس مناسب کودکان را چطور انتخاب کنیم؟

انتخاب لباس مناسب کودکان

لباس مناسب کودکان را چطور انتخاب کنیم؟

اگر بگوییم که انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان از نظر روحی و روانی تاثیر بسیار مثبتی بر روی روحیه کودکان شما می گذارد اغراق نکرده‌ایم. رنگ لباس به صورت ناخودآگاه می تواند بر عزت نفس، رفتار، خلق و خو و حتی سلامت کودکان شما تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد. لباسی را که برای کودک خود انتخاب می‌کنید بسیار مهم است که به رنگ آن نیز در کنار کیفیت و جنس لباس توجه شود. رنگ لباس می تواند نشان دهنده نگرش شما نسبت به کودک تان باشد. انتخاب رنگ صحیح بسته به شخصیت کودکان تان می تواند تاثیر مفیدی بر روحیات و رفتار او داشته باشد. حتی می تواند کودکان بیش فعال را آرام کند و کودکانی که به حالت نرمال و عادی هستند با انتخاب رنگ های گرم برای لباس آن ها می توانیم باعث شادی بیشتر آن ها شویم .

رنگ لباس مناسب کودکان، رنگی است که شفاف و زنده و شاد باشد این رنگ در کودکان شوق و ذوق بسیار زیادی را ایجاد می کند و می توان گفت که رنگ های شاد لباس باید با رویه لطیف آنها هماهنگ باشد.

اگر خوب توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که کودکان به دلیل رنگ های جذاب و شادی که لباس ها دارند آنها را دوست دارند و مطمئناً با توجه به شرایط سنی که در آن هستند متوجه این قضیه نخواهند شد که چه رنگی به او می آید یا چه رنگی به او نمی آید. اگر توجه کرده باشید بارها دیده اید که کودکان ممکن است لباس های رنگارنگ و ناهماهنگ را انتخاب کنند و با پوشیدن آنها احساس شادی نمایند.

برای مثال رنگ های گرم مثل قرمز زرد و نارنجی می‌تواند باعث شادابی و نشاط در کودکان شما شود و جزو رنگ های شاد لباس کودکان به حساب می آید. به این رنگ ها رنگ های برونگرایی نیز گفته می شود. بنابراین می‌توان گفت که انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان می‌تواند بر روحیه آنها تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد و اگر در انتخاب رنگ هایی که برای لباس او انتخاب می کنیم دقت کافی داشته باشیم می‌توانیم در نشاط، سرزندگی و آرامش کودکان خود تاثیر مثبت بگذاریم.

تاثیر انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان بر روحیه آن ها

آیا می توان هر رنگی را رنگ لباس مناسب کودکان دانست ؟

هیچ فردی در انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان دارای هیچ گونه محدودیتی نیست و نمی توان گفت که یک رنگ برای یک محدوده سنی ممنوع است. در واقع به عبارتی برای هیچ سنی نمی‌توان هیچ رنگی را نفی کرد. این ما خود ما هستیم که این محدودیت را نسبت به کودک خود در انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان قائل می شویم.

از نظر علمی هم اگر بخواهیم بررسی کنیم که رنگ لباس مناسب کودکان چگونه است باید به این نکته اشاره کنیم که زمانی می‌توان گفت که رنگ لباس مناسب کودکان را به درستی انتخاب کردیم که؛ ترکیب بندی رنگ ها در لباس کودک یک هارمونی موفق را به وجود آورده باشد.. یعنی رنگی که انتخاب می کنیم باید ترکیب‌بندی درستی داشته باشد تا چشم نواز باشد و احساس درونی انسان را برانگیزد. انتخاب رنگ مناسب می‌تواند کسالت و خستگی ها را دور کند. همچنین رنگ های پرنشاط می‌تواند انرژی فوق‌العاده‌ای را نه تنها در کودکان بلکه در خود ما که روزانه با آنها مواجه هستیم ایجاد نماید.

به جرات می‌توان گفت که تغییر سلیقه ها مخصوصاً در این زمانی که افسردگی کل جامعه را فرا گرفته است امری لازم و ضروری است. نه تنها در انتخاب لباس مناسب کودکان بلکه در انتخاب لباس خود نیز باید تجدید نظر کنیم و رنگ‌های مختلف را که از ترکیب هنرمندانه و زیبا برخوردار باشند استفاده نماییم. مطمئنا ممکن است شنیده باشید کسانی که دچار افسردگی، ناراحتی و یا انزوا هستند معمولاً به رنگ‌های خنثی و تیره مانند: رنگ خاکستری و مشکی پناه می‌برند. بنابراین استفاده از رنگ های شاد و زیبا می تواند نشاط و سرزندگی را در کودکان ما تقویت کند و حتی در کل جامعه رواج دهد. با توجه به تاثیری که انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان بر روی کودکان دارد لازم است که با نکاتی در خصوص انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان آشنا شویم در ادامه به بررسی برخی از نکات کلیدی و مهم در این زمینه می پردازیم.

 

نکاتی در انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان

انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان امری است که باید توجه ویژه ای به آن شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند به ما در این زمینه کمک فراوانی کند. در ادامه به بیان برخی از این نکات کلیدی و مهم می پردازیم.

جذابیتی که در رنگهای ساده وجود دارد انکار ناپذیر است جالب است بدانید که رنگ‌های خنثی جزو رنگ‌هایی به حساب می‌آیند که به راحتی می تواند در ترکیب با رنگ های دیگر به کار گرفته شود. انتخاب رنگ های ساده برای لباس کودکان می تواند باعث شود شما به راحتی بتوانید آن را با هر گونه لباس دیگری ست کنید. لباس هایی به رنگ ساده و خنثی برخلاف رنگ های پررنگ و جیغ آرامش بیشتری را به کودک شما خواهد داد.

برای نوزاد و شیرخوار توصیه می‌شود ؛همواره از رنگ‌های شاد استفاده کنید و به هیچ وجه لباس های تیره جزو رنگ لباس مناسب کودکان در این سنین نمی باشد. در این سنین استفاده از رنگ های سبز کمرنگ و ملایم و همچنین رنگ آبی ملایم برای لباس نوزادان توصیه می شود. همچنین اگر کودک شما در سن ۹ ماهگی قرار دارد رنگ های قرمز و نارنجی کمرنگ توصیه می شود.

ترکیب رنگها و ساختن پالت رنگ می تواند کمک زیادی به شما در انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان کند. سعی کنید در زمان کودکی به بچه های خود آموزش دهید که اصول ترکیب رنگ را یاد بگیرند. ترکیب رنگ لباس اگر مناسب باشد می تواند در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی کودکان تاثیر فوق العاده زیادی داشته باشد.

از دیگر نکات کلیدی در انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان توازن در به کار بردن رنگ ها می باشد. توصیه می شود که به هیچ وجه بیش از سه رنگ در لباس کودک خود استفاده نکنیم. چون که اگر لباس کودکان شما بیش از سه رنگ داشته باشد به نوعی می تواند باعث شلوغی لباس شود و باعث ایجاد ناهماهنگی و ناموزونی شود. برای مثال باید کیف کفش و رنگ لباس متناسب باشد و از یک توازن خوبی برخوردار باشند.

پیوستگی رنگ ها باید به محض دیدن لباس کودکان احساس شود. اگر چیدمان رنگ لباس بچگانه اگر به اندازه کافی باشد می‌تواند توازن بسیار خوبی را به وجود آورد.

راحتی لباس و توجه به انتخاب رنگ لباس مناسب کودکان از جمله نکاتی است که در خرید لباس کودک باید به آن ها توجه بیشتری کرد و وقت بیشتری را در زمان خرید لباس کودک در این زمینه اختصاص داد.

 

برای انتخاب و خرید لباس بچه گانه می توانید از ایران پوشاک، سایز و لباس مناسب کودک نازنینتان را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *